top of page

מתי הזמן הנכון להזמין חופשה בחו"ל?

במילה אחת: עכשיו,

ובמספר מילים: אחרי שתוכנית הטיול מוכנה, והטיסות ליעד נפתחו על ידי חברת התעופה ממנה תכננתם להזמין.

ומה כל זה אומר? מה לפני מה? למה כדאי לשים לב? מתי לשלם? ומה עם ביטוח? כל זאת ועוד בפוסט זה!


בתכנון והזמנת טיול יש סדר משימות, שלפיו אני ממליצה לפעול:


1. בחירת יעד הטיול

2. בניית מסלול

3. הזמנת טיסות

4. רכישת ביטוח

5. הזמנת לינה

6. הזמנת רכב

7. הזמנת אטרקציות ופעילויות יחודיות

אז בואו נתחיל!


בחירת יעד הטיול

העולם גדול, ומגוון האפשרויות אדיר. עוד לפני שבחרתם את היעד, אני ממליצה לשבת ולחשוב מה הייתם רוצים שהטיול יכלול: טבע, אטרקציות, ים או ערים, שיט פינוקים או טרק בהרים? אולי זה בכלל יעד שהטיסה אליו היא ממש זולה - הזדמנות שאסור לפספס? כל אחד מהסיבות והמניעים לגיטימיים וטובים, ויעזרו לכם למצוא את היעד של הטיול הבא.


בניית מסלול

אחרי שהחלטתם על היעד, זה הזמן לבנות את המסלול בו. תחילה כתבו לעצמכם את כל הדברים, שהייתם רוצים שהטיול יכלול. זה יכול להיות אתרים, שבהם תרצו לבקר, אטרקציות שתרצו לעשות - גם מסעדות שתרצו לנסות. סדרו את כל המקומות על המפה - ובנו מסלול בהתאם. השתדלו תמיד שזמני הנסיעות יהיו קצרים ככל האפשר, והזמן המוקדש לתכנים (טיולים, אטרקציות ועוד) יהיה ארוך ככל שניתן. אם יש נסיעות ארוכות - נסו לשבץ בהן עצירות כיפיות להתרעננות. דאגו שלא יהיו ימים, שכוללים רק נסיעות - אלא שבכל יום תהיה חוויה, משהו כיפי - גם אם זה משהו קצר. דרך אגב, טיול לא חייב להתחיל ולהסתיים באותו מקום - לעיתים התחלה במקום אחד, וסיום במקום אחר, יחסכו לכם זמן נסיעה רב. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון את עניין הרכב השכור, ולוודא שאכן ניתן לקחת רכב ממקום אחד ולהחזיר למקום אחר - ואם אפשרי - כמה זה עולה.הזמנת טיסות

אחרי שסיימתם את שני השלבים הראשונים בהצלחה - זה הזמן להזמין טיסות 😊 למה להזמין טיסות אחרי בניית מסלול ולא לפני? כי במדינות רבות יש מספר שדות תעופה, וצריך לדעת ולהבין איזה שדה תעופה הכי קרוב למסלול שאתם מתכננים. לדוגמא, אם אתם מתכננים לטייל בהרי הטטרה בפולין – יהיה עליכם להזמין טיסה לדרום פולין – ולא לורשה או לצפון פולין. ככל שהמדינה גדולה יותר – הזמנת טיסות שגויה תשפיע (לרעה) הן מבחינה כספית, והן מבחינת בזבוז זמן. אם אתם מתכננים למשל טיול לארה"ב, שכולל ביקור בחוף המזרחי והחוף המערבי – רוב הסיכויים שיהיה עדיף לכם להזמין טיסה לחוף אחד – ולחזור מהחוף השני. אגב – טיסה פנימית בין החוף המזרחי לחוף המערבי אורכת כשש שעות!

ונחזור להזמנת טיסות לטיול.

טיסות סדירות נפתחות לרוב שנה לפני - וזה בדיוק הזמן להזמין אותן 😊

ולכל מי שמצקצק בלשונו ("מה שנה לפני? מי יודע איפה אני אהיה בעוד שנה?") - זה הזמן להסביר את ההגיון, שעומד מאחורי זה. בכל טיסה יש מספר מחלקות, ובכל מחלקה מספר רמות מחיר. בהתחלה מוכרים את הכרטיסים ברמת המחירים הזולה ביותר, ואחרי שאלו מסתיימים עוברים לרמת מחיר גבוהה יותר - וכך הלאה. כלומר, כאשר טיסות נפתחות - יש כרטיסים ברמת מחיר נמוכה, וכך אפשר להנות ממחירי טיסות מעולים! כן, כך לקוחות שלי הזמינו טיסות סדירות ישירות לאירופה באוגוסט במחירים מצחיקים בסביבות $120!

בנוסף, טיסות שטסות בתדירות נמוכה, וליעדים מרוחקים ויחודים יותר – מתמלאות במהירות, וכך יכול לקרות שאחרי שבחרתם יעד ובניתם מסלול – פשוט לא תוכלו להזמין את הטיסה שרציתם.

ואם התוכניות משתנות, ובסוף אתם לא יכולים לטוס? על כך בפרק הבא.


רכישת ביטוח

מיד (!) אחרי שמזמינים טיסות - זה הזמן לעשות ביטוח. בארץ יש ביטוח נסיעות, ויש ביטוח שנקרא טריפ גרנטי, אשר מבטיח החזר של 80% ממחיר הכרטיס בכל מקרה של ביטול. מה זה אומר? שגם אם תשקקלו את המחיר הטיסות עם מחיר ביטוח מסוג טריפ גרנטי - עדיין מחיר הטיסות ישאר מצחיק (לעומת הזמנה הסמוכה לקיץ), ואתם תוכלו להישאר רגועים – לכל מקרה שלא יבוא...


הזמנת לינה

והנה עוד יתרון נהדר בהזמנה מוקדמת של חופשה: ככל שתזמינו מוקדם יותר את החופשה, כך יגדל הסיכוי שתוכלו להזמין חדרים במלונות פופולריים ומבוקשים, אשר בהם המקומות אוזלים במהירות. הרבה מהמלונות איתם אני עובדת הם מלונות בוטיק קטנים ויחודיים, עם מספר מצומצם של חדרים. רק הזמנה מוקדמת יכולה להבטיח מקום במלונות כאלו, אשר מרגע פתיחת מכירת החדרים - מתמלאים במהירות שיא. בנוסף, כמו טיסות - גם מחיר הלינה עולה ככל שמתקרבים למועד - ולכן מומלץ ורצוי לשריין חדרים בהקדם. אגב, פעמים רבות ניתן להזמין עם אפשרות ביטול קרובה למועד - כך שמהבחינה הזו, גם אין סיכון בהזמנה מוקדמת.


הזמנת רכב

גם במקרה של רכב - הזמנה מוקדמת תבטיח לכם מחיר אטרקטיבי, ובעיקר את הרכב שביקשתם! זכרו כי מלאי המכוניות בסופו של דבר מוגבל, וכן, יש דבר כזה שרכב מסוג מסוים שרציתם (למשל: מיניואן 5+2 אוטומט) יאזל במלאי. במקרה של רכב - בדרך כלל התשלום הנדרש עבור הרכב (שלא יוחזר במקרה של ביטול) הוא 15 יורו + מע"מ בלבד - בהחלט משתלם בשביל מחיר אטרקטיבי וזמינות של הרכב המבוקש.


הזמנת אטרקציות ופעילויות יחודיות

יש אטרקציות ופעילויות יחודיות, שחייבים להזמין מראש - אחרת לא ישאר מקום, והרשימה ארוכה!

מה זה אומר? שאחרי שבניתם את המסלול, והתארגנתם על כל הלוגיסטיקות - מומלץ להכין את רשימת האטרקציות, שבהן אתם מתכננים לבקר, ולבדוק מהן ההגבלות ומהן המלצות האתרים, מהם אתם מזמינים. את האטרקציות פופולריות, שבהן יש הגבלות מקום - מאד מומלץ להזמין מראש. דוגמאות יש בשפע: סיור מודרך בקניון אנטילופ בפייג', פעילות ויה פרטה בספרד, מעבורת לויקטוריה בקנדה ועוד.


ואם כל זה נשמע לכם יותר מדי עבודה - בשביל זה יש אותי 😉

מוזמנים להגיב על הפוסט, להתייעץ ולשאול שאלות 😊

ושתהיה חופשה מעולה!


אודות הכותבת

שלי גוטנר-הוך הינה בעלת חברת רוד טריפ, הבונה ומתכננת טיולים עצמאיים וטיולים פרטיים ליחידים ולקבוצות קטנות במבחר יעדים באירופה ובבלקן, ארצות הברית וקנדה.

Kommentare


bottom of page