צפון צ'כיה

עודכן ב: 1 יול 2020

צ'כיה היא מדינה יפה וציורית במרכז אירופה, אשר עיר הבירה שלה היא פראג, הנחשבת לאחת הערים היפות בעולם. הטיול בצ'כיה נוח ופשוט; מכיוון שמדובר במדינה קטנה מרחקי הנסיעה אינם גדולים, ובנוסף מדובר במדינה זולה יחסית, המאפשרת טיול מהנה בעלות אטרקטיבית.

הטיול בצ'כיה כולל ביקור בערים וטירות עתיקות, כפרים ציוריים, נופים קסומים, שמורות טבע מרהיבות, יערות, אגמים ומפלים – לצד שלל אטרקציות וחוויות לכל הגילאים. השילוב של עושר תרבותי, הטבע הנפלא, ומגוון הפעילויות - הופך את צ'כיה ליעד מושלם לכל הגילאים, ומבטיח חופשה בלתי נשכחת!

במדריך לחופשה פעילה בצ'כיה אסקור את פעילויות ואתרים מומלצים בצפון צ'כיה, דרום צ'כיה ובפראג. שעות הפתיחה והמחירים המצוינים במדריך נכונים לקיץ 2019.


צפון צ'כיה

במרחק נסיעה קצר מפראג, אנו מגיעים לצפון צ'כיה – אזור הגובל בצידו האחד עם פולין ובצידו השני עם גרמניה. מדובר באזור הררי עם שמורות טבע גדולות ויפות, משופע בעיירות סקי מקסימות וכפרים קטנים, וכולל בתוכו מגוון גדול של אטרקציות, פעילויות ומסלולי טיולים לכל הגילאים. מדובר באזור קטן יחסית מבחינת גודל השטח, ועל כן ניתן לערוך טיול כוכב עם נסיעות קצרות. שימו לב כי מכיוון שמדובר באזור הררי, חלק מהנסיעות יהיו בדרכים מפותלות לצורך עליה וירידה מההרים.

גן העדן הצ'כי וצוקי פרחוב

גן העדן הצ'כי הינו שמורת טבע מרהיבה, המשתרעת על פני 1,400 קמ"ר, ובה פארקי טבע, נחלים, טירות ותופעות טבע יחודיות. אחד הטיולים הפופולריים בשמורה הינו הטיול בצוקי פראחוב, פארק לאומי יפייפה עם צוקים נישאים ונופים מרשימים. הטיול בצוקי פרחוב הינו חווייתי ומהנה, זאת אודות למסלולי הטיול, אשר חלקם עוברים בתוך הסלעים עצמם. בפארק ישנם מספר מסלולים באורכים ודרגות קושי שונות בהתאם לרצון וליכולת, וגם המתקשים בהליכה, יוכלו להיכנס לפארק ולהתרשם מתצורות הסלעים המרשימות.


מידע פרקטי

הפארק פתוח מדי יום בין השעות 9:00-17:00.

עלות הכניסה למבוגר הינה 80 קרונות (כ – 3 יורו) לילד - 40 קרונות (כ – 1.5 יורו), ולמשפחה, המונה שני מבוגרים ושני ילדים, הינה 200 קרונות (כ – 8 יורו). בנוסף ישנה עלות חניה יומית בסך 80 קרונות.

מידע נוסף באתר: https://bit.ly/2W8grLPהרי הענקים ומפלי מומלבה

אחד האזורים היפים והמעניינים בצפון הוא אזור הרי הענקים, אשר כשמו כן הוא – מורכב מרכס הרים גבוהים, המתפרס לאורך הגבול של צ'כיה ופולין, ואשר פסגתו הגבוהה ביותר בגובה של 1,603 מטרים. אמנם לא ענק במונחים אירופאים – אך בצ'כיה מדובר בפסגה הגבוהה ביותר.

הטיול במפלי מומלבה בהרי הענקים הוא טיול קל ומקסים, ואף מונגש לעגלות ילדים. ההליכה הינה בתוך יער לאורך נחל וסדרת מפלים יפייפים, וביום חם – ניתן אף לרחוץ בבריכות הקרירות במקום.

הכניסה למפלים אינה כרוכה בתשלום – רק החניה.

מידע נוסף באתר: https://bit.ly/2Kq2CWDמגלשות הרים

אחת האטרקציות הפופולריות והאהובות על מקומיים ותיירים הינה מגלשות ההרים, ואותן ניתן למצוא בשפע ברחבי צפון צ'כיה. העקרון של מגלשת ההרים פשוט: גלישה על מסילה בתוך קרונית, כאשר ניתן לשלוט במהירות הנסיעה באמצעות ידית. מדובר בפעילות קצרה ומהנה, אשר יכולה להתווסף כאטרקציה בתחילת או בסוף יום פעילות.


מידע פרקטי

מגלשת הרים לדוגמא היא מגלשת הרים בשפינדלרוב מלין.

המגלשה פועלת מדי יום בין השעות 10:00-18:00.

עלות למבוגר לסיבוב אחד הינה 130 קרונות צ'כיות (כ – 5 יורו), ולחמישה סיבובים הינה 525 קרונות צ'כיות (כ – 20 יורו).

עלות לילד (מתחת לגובה של 1.4 מ') לסיבוב אחד הינה 90 קרונות צ'כיות (כ – 3.5 יורו), ולחמישה סיבובים הינה 360 קרונות צ'כיות (כ – 14 יורו).

מידע נוסף באתר: https://bit.ly/2wCNPzKשער אבן החול בהרנסקו

בוהמיה השוויצרית הינה אזור יפייפה בצפון צ'כיה, הגובל בגרמניה, ומציע טיולים מרהיבים ושלל פעילויות לכל המשפחה. אחד המסלולים היפים באזור הינו המסלול לשער אבן החול, ולא בכדי מהווה את הסמל של בוהמיה השוויצרית. מדובר בגשר אבן חול טבעי הגדול ביותר באירופה – מבנה מרשים ויחודי, הממוקם בתוך טבע מרהיב. מסלול זה אמנם מסלול הליכה ארוך יחסית (כעשרה קילומטרים), ואך כולל עליות - אך המראות והנופים בהחלט מפצים על הדרך הארוכה!


מידע פרקטי

בין החודשים אפריל-אוקטובר האתר פתוח בין השעות 10:00-18:00.

עלות הכניסה לשער למבוגר הינה 75 קרונות (כ - 3 יורו) ולילד 25 קרונות (כיורו אחד).

מידע נוסף באתר: http://www.pbrana.cz/en/אומגה בסכר לאבסקה

סכר לאבסקה, הממוקם ליד עיירת הסקי שפינדלרוב מלין, נבנה בשנת 1913 כדי למנוע הצפות, הנוצרות באביב מהפשרת השלגים. הסכר המרשים מתנשא לגובה 41 מטרים ולאורך 153 מטרים. לאורכו של הסכר ישנה אומגה באורך 120 מטרים ובגובה של 25 מטרים, המיועדת לילדים ולמבוגרים כאחד.


מידע פרקטי

האומגה מופעלת ע"י חברת Yellow Point בעונת הקיץ מדי יום בין השעות 10:00-16:00. עלות האומגה הינה 190 קרונות צ'כיות לפעם אחת (כ – 7.5 יורו) ולסיבוב נוסף של אותו משתתף – 140 קרונות (כ – 5.5 יורו).

למבוגר יחד עם ילד, שמשקלו עד 30 קילו, העלות היה 250 קרונות (כ – 10 יורו). ניתן גם לרכוש כרטיסיה של 5 גלישות ב - 790 קרונות (כ – 30 יורו).

מידע נוסף באתר: https://bit.ly/2XlEfwV


מירקולום

אחת הסיבות שצ'כיה היא יעד נהדר גם למשפחות עם ילדים קטנים, היא פארקי המשחקים הייחודיים שיש בה. דוגמא לפארק שכזה הוא מירקולום - פארק חוויתי לילדים עם מתקני עץ, שעשועי מים, טרמפולינות גדולות, מגלשות, נדנדות ועוד. מומלץ מאד לילדים קטנים עד גיל 12 ליום מלא כיף והנאה.


מי